Telt ház a Barcelona elleni mérkőzésen
2011. március 28.
Elfogytak a jegyek az április 2-án megrendezésre kerülő MKB Veszprém KC–F.C. Barcelona Borges BL-mérkőzésre. Március 16-án már hajnalban letáboroztak a lelkes szurkolók a Veszprém Aréna pénztáránál, hogy jegyet vehessenek az összecsapásra, melyet a BL legjobb 8 közé jutásáért játszanak.

Nehéz lesz a visszavágó

A Barcelona remek hajárjának köszönhetően 28:21-re nyert a Veszprém ellen a férfi kézilabda BL-nyolcaddöntőjének 1. felvonásán.

Semmi nem utalt a hétgólos verségre a találkozó első játékrészében. A veszprémi védelem ugyanis kiválóan összeállt, s Peric is remek formában védett. Hárommal a félidei sípszó előtt 10:12-es még a Mocsai-csapat vezetett, igaz a hajrá a spanyoloké volt, így egygólos hazai vezetéssel fordulhattak a szünetre a felek.

A második játékrészben is remekelt Peric, akárcsak a túloldalon Sjöstrand. Kevéssel a találkozó háromnegyedét követően is csak kettő volt a különbség (22:20), a hajrában azonban átgázoltak a katalánok a tizenhárom percig gólképtelen veszprémieken. A visszavágót egy hét múlva szombaton (16.15) játsszák a Veszprém Arénában, amely a jelentős hátrányt tekintve elképesztően nehéznek tűnik.

// Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő 1. mérkőzés:
F.C. Barcelona Borges–MKB Veszprém KC 28:21 (14:13)
Gólszerzők: Garcia, Tomas 6-6, Romero 4 (3), Nagy L. 3, Igropulo 2, Rutenka, Sorheindo, R. Entrerrios, Ugalde, Noddesbo, Sarmiento, Rocas, ill. Sulic 5, Iváncsik G. 4, Császár 4 (3), Perez, Vujin 3-3, Terzic 2.